Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

5 maja, 2020 0 przez Doradca Filmowy

Orchidea niezmiennie fascynuje kobiety swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem takiego prezentu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu oznaczającego zazdrość. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany